Moda

Tesettür Giyimde En Çok Kullanılan Kıyafetler Nelerdir?

 

   Tesettür giyim en geniş kapsamlı giyim sektörlerinden biridir. Her yıl yüzlerce yeni modelde kıyafetler üretilmektedir. Tesettür giyim bu noktada kendini oldukça geliştirmiş bir sektördür. Eskiden üretilen aynı kıyafetlerde farklılaşmalara gidilmesi kadınların kombin yapabilmesini kolaylaştırmaktadır. Tesettür giyimde sürekli kullanılan belli başlı ürünler bulunmaktadır. Bu ürünler tesettür giyim olmazsa olmaz parçalarındandır. Tesettür giyimde sıklıkla kullanılan parçalar; tunik ya da bluz gibi üst giyim ürünleri, eşarplar ve şallar, etek ve pantolon gibi alt giyim ürünleri ve feraceler gibi tek parça olan giyim ürünleridir.

 

Feraceler pratiklik ve kullanışlılık açısından diğer tesettür giyim ürünlerinden ayrılmaktadır. Genellikle tek renkte ve elbise tarzı bileklere kadar inen feracelerin en büyük avantajı başka parçalar ile kombin yapma derdinin bulunmamasıdır. Feracelerin kombinleneceği tek parça eşarplar ya da şallardır. Bu sebeple çoğu kadının yoğun ilgi gösterdiği feraceler için kişisel zevklere uygun birçok model bulunabilmektedir. Feraceler hem gündelik yaşantıda hem de düğün ya da mezuniyet gibi özel günlerde giyilebilmektedir. Özel günlerde kullanılacak olan feracelerde daha farklı renk ve modellerin tercih edilmesi çok daha doğru olacaktır. İpek bir eşarp ile kombinlenen feraceler ile özel günlerde uyumlu bir görünüm yakalanacaktır.

 

 Etek ve pantolonlar

 

Etek ve pantolonlar elbise ya da ferace kullanılmadığında tunikler ve bluzlar ile kombin yapılan alt giyim ürünleridir. Etek veya pantolondan hangisini tercih edileceği üst giyimde tercih edilen parçaya bağlıdır. Üst giyim için tunik giyilecek ise pantolon, daha kısa bir bluz giyilecek ise etek giyilmesi tavsiye edilmektedir.

 

 Eşarplar ve şallar

 

Kombin yapımında en sona bırakılan ürünler genellikle eşarp ve şallar olmaktadır. Piyasada birbirinden farklı kumaşta ve renkte eşarbın bulunabilmesi mümkündür. Eşarp ve şal konusunda hangisini tercih edileceği kişinin zevklerine ve ürünün nasıl kullanılacağına bağlıdır. Eşarp bağlama modelleri ile şal bağlama modelleri farklı olduğundan kişi kendine en yakışan modeli belirlemeli ve ona uygun bir tercih yapmalıdır. Eşarp ve şallarda kumaş seçimi en önemli noktadır. Günlük hayat için pamuklu, özel günlerde ise ipek ve parlak ürünlerin tercih edilmesi tavsiye edilmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın