Tesettür Giyimde Mükemmel Görüntüyü Elde Etmenin Yolları

Yılın her döneminde güzel, parlak ve şık görünmek istiyoruz, ancak bazen mükemmel kıyafet renk kombinasyonlarını bulmak kolay değildir. Görünüşümüz, giyim modasında başardığınızın göstergesidir.

 

 Kırmızı Renklerle Uyum Sağlamak

 

Kırmızı tesettür elbise giyerseniz, dikkatlerin merkezinde olmaya hazır olun: bu renk kendine güvenen insanlar içindir. Siyah ve kırmızıdan oluşan bir kombinasyon, gerçek bir klasiktir. Bu ikili renk hiçbir zaman şaşmaz ve doğru kullanıldığında her zaman beğeni alır. Renkleri birbiriyle eşleştiren kıyafetleri seçin. Örneğin siyah tayt ve kırmızı paltoyla siyah beyaz bir elbiseyi eşleştirin. Eşleşen kıyafetler bir kavram olsa da, bu fikre bütün bir moda literatürünü adamak yanlış olmaz.

 

 Tesettür Giyim Kıyafetleri Nasıl Birleştirilir:

 

Kontrast her zaman anahtar kelimedir. Dolayısıyla tesettür elbise kombinlerinde parlak üst, koyu alt, hafif ayakkabılar bu anahtarın bileşenleridir. Aynı kombinasyonun tersine; koyu üst, açık alt, koyu ayakkabılar da bu kombinasyona eklenir. Her iki seçenekte de iyi bir kontrast yakalamak zor olmayacaktır.

 

Kıyafetlerin boyun uzantılarında cilt tonunuza çok yakın renklerden kaçının. Solgun bir görünüm verecektir. Benzer ve aynı renkli tesettür elbise modellerinden uzak durun; başarılı bir seçim gibi görünse de, aynı zamanda korkunç görünme olasılığı da vardır.

 

 Tesettür Elbisenin Kişilerde Ne Düşündürdüğünü Unutmayın

 

Bu konu tesettür elbise konusunda temel kuralıdır ve teknik olarak tüm kombinasyonlar için geçerlidir. Unutulmamalıdır ki tesettür kıyafetlerin bir amacı vardır.

 

Renk, illüstrasyon doğruluğu veya formalite düzeyi kıyafeti temsil eden semboller içerir. Bunlar, belirli bir gömlek tipi, bir çift pantolon veya ayakkabı tipini temsil etmek zorunda değildir. Uzun bir boydan elbise veya tunik ile kombinlenmiş bir kıyafet de olabilir.

 

 Tesettür Giyimde Kendi Stilinizi Oluşturmaya Çalışın

 

Hayal gücünüzü kullanın. Eğer bunu yapamıyorsanız ve tüm bunları görselleştirmek sizin için çok zorsa, belki de mağaza vitrinlerine ve internet sayfalarına bir göz atmayı düşünmelisiniz. Dolabınıza bir göz atın, benzer eşyaları toplayarak bir araya getirin, böylece nasıl birlikte kullanılabileceklerini görebilirsiniz. Hangi kıyafetler için üst veya alt giyimin eksik olduğunu görebilirsiniz. Bu kombinasyonları pantolonlarla yapmaya başlayın, istediğiniz herhangi bir üst kıyafetiyle deneyerek yeni kombinler ortaya çıkarabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply