Moda

Tesettür Giyimde Renk Seçenekleri

 

G.M.Z. Tesettür - Önü İnci Baskılı Düğmeli Elbise ECH7083 Pudra (1)   Eski zamanların aksine, günümüzde görünen tesettür giyim modelleri renk ve detaylar ile büyük bir farklılık yaratıyor. Modern çizgiler ve kullanılan bir birinden farklı detaylar stil sahibi olan bayanlara büyük kolaylık ve avantajlar sağlıyor. Kullanışlı olan bir elbise ile farklı biçimlerde ve şekillerde kombin oluşturulabilir. Yeni sezon kış giyiminde deri detayları farklı bölümlerde kullanılmıştır. Özellikle de deri kemerin kullanımı oldukça hoş görünen ve modern olan bir hava yaratmış. Bu tarz tesettür giyimler ile günlük hayatta son derece estetik durmak ve rahat olmak mümkün. Renk bakımından ise bordo, gri ya da siyah renkler ağırlıklı şekilde kullanılmıştır. Günümüzde pek çok renk ve çeşitte elbise var.

 

Sade ya da koyu renk seçimi

 

Günümüzde çoğu tesettür modelleri iki farklı parçadan oluşmaktadır. Tesettür elbise modelleri son dönemlerde çokça tercih ediliyor. Güçlü tasarımlar, kaliteli kumaşların tercihi ve uygun olan fiyatlar tesettür modasına gösterilen ilgiyi de arttırdı. Şık elbise modelleri sadece gündelik hayatta değil, bazı düğün ve davetlerde de kullanılabilir. Koyu olan renklerin yanı sıra, açık olan renkler de bulunmaktadır. Pudra rengi, vizon rengi, hardal rengi gibi farklı renkler de mevcut. Düz ya da sade bir tasarıma rağmen koyu renkli ve açık renkli elbiseler son derece zarif bir görüntüdedir.

 

İki rengin uyumu

 

Bazı tesettür giyim modelleri tek renk ile hazırlanırken, bazı modeller ise iki rengin birbiri ile olan uyumunu görmek mümkün. Hardal ve siyah rengin buluşması, estetik ve şık bir görünüm sunmaktadır. Ön tarafta kullanılan sade bir işleme, elbisenin havasını tamamen değiştirir. Öte yandan siyah olsan rengi; bordo rengi, kırmızı rengi ya da saks mavisi gibi renkler ile de sık sık kullanılmaktadır. Renkler anlamında bu yeni sezon elbiseler oldukça fazla avantaj sağlıyor.

Elbiselerde detaylar sıklıkla göze çarpıyor. Fiyonk detaylar, bebe yaka detayları, taşlar, düğme gibi özel detaylar tesettür giyimin tarzını ve modelini büyük oranda etkiliyor. Sadece koyu olan renkler değil, canlı ya da göz alıcı renkler de bu yeni sezon giyim ürünlerinde kullanılmıştır.

 

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın