Moda

Tesettür Kombinlerde Eşarp Seçiminin Önemi

 

Tesettür giyimin önemli parçalarından olan eşarplar giyilen tüm kıyafetlerin uyumla tamamlanmasına yardımcı olan önemli bir giyim ürünlerinden bir tanesidir. Eşarp seçiminin önemi son derece büyüktür. Yanlış eşarp seçimi hem görünümü ve şıklığı hem de rahatlığı olumsuz anlamda etkileyecektir. Bu sebeple ilk olarak kumaş faktörü dikkate alınmalı daha sonra model ve desen seçimine geçilmelidir. Eşarbın kumaşı kış mevsimleri için yün, yaz mevsimleri için pamuk ağırlıklı olmalıdır. Doğru kumaş bulunduktan sonra ise kişinin zevklerine bağlı olarak doğru renkte ve desende eşarplar satın alınmalıdır.

 

 Yaz mevsimine uygun Aker eşarp modelleri

 

Yaz mevsimi sıcaklık ve nem oranlarında yaşanan artışlar sebebi ile zorlu koşullar yaratan mevsimlerden bir tanesidir. Bu sebeple yaz mevsiminde özellikle tesettür giyimde farklılaşmaya gidilmelidir. Bu farklılaşma ürünlerin rengi ve kumaşı konusunda olmalıdır. Bu sebeple yaz mevsiminde kullanılacak olan eşarplar ve şallarda da özel ve dikkatli tercihler yapılması gerekmektedir. Aker eşarp bu konuda en doğru tercihlerden bir olmaktadır. Aker eşarp modellerinin en önemli özelliği kumaşlarında kullanılan pamuk oranıdır. Ortalama %70 pamuk oranına sahip bu eşarplar saçların ve kafa derisinin hava almasını sağlayarak terleme gibi olumsuz etkenleri ortadan kaldırmaktadır.

 

Bu sayede tesettürlü kadınların birçoğu zorlu ve sıcak yaz koşullarını çok daha rahat geçirmektedir. Aker eşarp ipek içeriğinde olan hafif parlak kumaşlardır. Bu sayede hem şık hem de rahat olunabilmesi mümkündür. Yaz aylarının en popüler eşarpları Aker eşarpların için adlı koleksiyonudur. Bu koleksiyon soft ve doğal renkleri içeren ince yapılı eşarplardan oluşmaktadır. İsteğe bağlı olarak her türlü rengin bulunduğu bu koleksiyon gündelik yaşantıda kullanılabilecek sadelikte ve rahatlıktadır. Aker eşarp markasının ipek eşarp koleksiyonu da bulunmaktadır. Bu tarz ipek eşarplar genellikle şık abiyeler ve tunikler ile takılan parlak ve kaliteli eşarp modellerinden olmaktadır.

 

 Aker eşarpların bakımı nasıl yapılır?

 

           Aker eşarp modellerinin bakımı ve temizliği yalnızca elde yapılmalıdır. En fazla 30 derece sıcak su ile fazla ovalamadan yavaş hareketler ile yıkanmalıdır. Kesinlikle sıkma yapılmamalıdır. Yıkanan eşarp hafifçe kurutulmalı ve henüz tam kurumadan önce arka kısmından yavaş hareketler ile ütülenmelidir. Bu şekilde yıkanan eşarplar zarar görmeyerek uzun süreler kullanılabilecektir. Eşarbın çamaşır makinasına atılması zarar görmesine ve renklerinin bozulmasına neden olabilmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın