Tesettürde Şıklık Tüyoları Nelerdir ?

 

            Kamu alanlarında ve tüm çalışma sektörlerinde başörtüsünün serbest bırakılmasının ardından kadınların tesettür giyim şeklini daha çok benimsedikleri ortaya çıkmaktadır. Moda dünyası içerisinde açık bayanlara yönelik olarak şıklık tüyolarını bulmak çok kolay olmaktadır. Ama tesettür giyim sektöründe geçmiş zamanlara göre bir hayli gelişme yaşanmaktadır. Bu sayede tesettürlü kadınların nasıl şık olması gerektiği konusunda kombin önerileri bulabilmeleri online alışveriş siteleri sayesinde çok da kolay olmaktadır. İşte bu online siteler arasında en güvenilir ve en karlı alışveriş sitesi Modaselvim olmaktadır. Hem şık hem de tesettür giyim ruhuna uygun kıyafetlerin tasarımcılar tarafından hazırlanması çok önemlidir. Bu doğrultular ışığında tesettür giyimde şıklık tüyoları neler

olmalıdır?

 

– Pardesünüzde Renk Seçimine Dikkat Etmelisiniz

 

Tesettür ruhunun muhafaza edilmesi ile birlikte tesettürlü kadınların da şık olmaya hakkı bulunmaktadır. Pardesü kullanmayı seven ve gereklilik olarak gören tesettürlü bayanlar için pardesü renginin koyu renklerden olmasına dikkat etmesi önerilmektedir. Ayrıca vücut hatlarını belli etmeyen ve bol kesim pardesü modelleri sayesinde çok daha şık bir tesettürlü kadın profili oluşturmak mümkündür. Pardesü kumaşına da özenle dikkat etmelisiniz.

 

– Elbise Modellerinde Şifon Kumaştan Uzak Durmalısınız

 

Şifon kumaşlar iç gösterme özelliğinden dolayı tesettür giyim tercih eden kadınlar için uygun olmamaktadır. Tesettür kavramını ve şıklık kavramını ortadan kaldıran şifon kumaşından uzak durarak da şıklığınızı ön planda tutabilirsiniz. Daha ağır ve daha sade elbise kumaş modellerinden tercih ederek zarif bir şıklık elde edebilirsiniz. Modaselvim online alışveriş sitesinden bedeninize ve ten renginize en uygun elbise modelini seçerek stilinizi ortaya koyabilirsiniz.

 

– Renk Uyumuna Çok Önem Vermelisiniz

 

Tesettür giyim sektöründe en çok dikkat edilen hususlardan birisi de tesettürlü kadınların renk uyumu yapabilmesini sağlamaktır. Bu nedenle kombinler yapılırken çanta, ayakkabı, şal kombininde aynı renk tonları kullanılmaktadır. Siz bu konuda hem fikir değilseniz eğer kıyafet tercihlerinizde renk uyumuna özen göstermelisiniz. Farklı tonların bir araya gelmesi ile de şık olabilirsiniz ve ama göz yormayan renkler tesettür ruhuna çok daha uygun olmaktadır. İslami ölçüler ışığında çok daha başarılı kombinler yapabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply