Tesettüre Uygun Uzun Elbiseler

Eskiden uzun elbiseler daha ileri yaşlı bayanlar tarafından tercih edilirdi. Eski kullanımlarına bakarak tesettür modasının nasıl değiştiğini anlayabilirsiniz. Günümüzde ise uzun elbise giymek artyık çok daha moda haline geldi. Uzun elbiselerin renk renk ve farklı modelde olanlarını kullanarak daha tarz bir görünüme kavuşabilirsiniz. Elbiselerin altına isterseniz topuklu ayakkabı isterseniz spor ayakkabı giyebilirsiniz. Elbise türü kıyafetler boydan olduğu için ve üzerine bir parça daha kıyafet giymeyi gerektirmediği için her zaman çok daha şık duru.

 

Uzun Elbise Ve Ceket Kombini

 

Uzun elbiselerin üzerine dilerseniz yelek ve cekette tercih edebilirsiniz. Son zamanlarda yeleklerde püsküllü olan yelekler daha moda. Kendinizin örebileceği basit modellerle sizde kendi yeleğinizi örebilirsiniz. Ceket kullanımı ise daha resmi bir hava veriyor. Bu nedenle günlük davetlerde ve günlük kullanımda elbise ve kıyafetlerinizin üzerine yelek kullanımı daha rahat bir hava verecektir. Ceket kullanımı ise daha özel davetler için daha uygun olacaktır. Örneğin düğüne veya nişana giderken yelek yerine ceket tercih edebilirsiniz.

 

Son Trend Tesettür Önerileri

 

Kızıldereli yeleği olarak bilinen bu yelekler özellikle bahar aylarında çok tercih ediliyor. Bu türün uzun ve kısa modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Taba rengi bilindiği son yıllarda çok moda. Bu renkten bir yelek giyerek kıyafetinizi tamamlayabilirsiniz. Tesettür yeleklerinde örme modellerde kış ayların çok şık duruyor. Uzun elbiseler her iki tarz ayakkabıyı kaldırabildiği gibi babaet tarzı düz ayakkabılarla da giyilebilir. Boy ve kilonuza göre ayakkabı tercihi yapmanız elbise giydikten sonra daha rahat olmanızı sağlar.

 

Örme Yelekler

 

Elbiselerin üzerine örme yelek kullanmak daha spor bir hava veriyor. altına giyeceğiniz spor ayakkabı ile spor şıklığını yakalayabilirsiniz. Bu şekilde hem daha estetik hem daha özenli bir kıyafet seçmiş olursunuz. Örme yeleklerin kullanımı kış aylarında daha moda. Yeleğin elbise üzerine giyilemeyeceği çok tartışıldı. Ancak kısa yelekler ve bolero tarzı örme yelekler elbiseyi kurtaran parçalardır. Tesettür parçalarda örmenin ayrı bir yeri var. Örgü model tek başına bir parça kıyafet olarak kulllanıldığı gibi günümüzde daha çok kollara ve yakaya örme yapılıyor.

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply