Tesettürlü Bayanlar İçin Tunik Modelleri

 

Tesettürlü Bayanlar İçin Kombin Seçenekleri

 

Tesettürlü bayanlar günlük kıyafet de olsa kombin yaparken tesettürsüz bayanlara göre daha zorluk çekerler. Sebebi ise birden fazla ve farklı parçayı bir arada kombinleyerek kullanmak zorunda olmalarıdır. Tesettürlü bayanlar kombin yaparken tunik, sweet, mevsimine göre kazak ile uzun etek ya da pantolonu bir arada kullanarak kombin yapabilirler. Tunik gömlek modellerine göre daha uzun olup tesettürlü bayanların rahatlığı için biçilmiş kaftandır. Tunik modellerini sadece tesettürlü bayanlar değil diğer bayanlar da rahatlıkla kullanabilir. Tesettürsüz bayanlar tunik modellerini genellikle tayt üzerine kullanırlar. Bu şekilde yürüyüşe, spora rahatlıkla gidebilirler. Tesettürlü bayanlar ise tunik modellerini isteğe göre pantolon üzerine ya da uzun etek üzerine rahatlıkla kullanabilirler. Ayrıca tunik modelleri tesettürlü bayanlara hediye etmek açısından da kolay bir hediye seçimidir. Tunik modelleri önceleri sadece düz renkte üretilirken şimdilerde daha desenli, baskılı, çiçekli ya da çizgili modelleri de üretilmektedir. Bu da tamamen bayanların arz ve taleplerini karşılamak adına yapılmış bir girişimdir. Böylece bayanlar istedikleri her ürünü beğendikleri şekilde alabilir ve kullanabilir hale geldiler.

 

Tunik ile kullanılacak Eşarp Seçimi

 

Tesettürlü bayanlar tunik kullanırken hangi eşarp ya da şal modellerini kullanacaklarına bir türlü karar veremezler. Kombin yaparken dikkat edilmesi gereken birinci husus kombinde bir bütünlük sağlamaktır. Göze hoş gelmeli ve bütünlük hissettirmelidir. Kombininizde kullandığınız tunik desensiz ve düz renk ise kullanacağınız eşarp ya da baş örtüsü desenli ya da zıt renkte olmalıdır. Sebebi ise birbirlerini boğmaması gerektiğidir. Bu şekilde yaparsanız desensiz olan parça desenli parçayı hafifletir ve göz yormaz şık bir şekilde kombin yapmış olursunuz. Ayrıca oluşturacağınız kombinde dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise ayakkabı ve çanta seçimidir. Ayakkabı ve çanta seçimi düz olan renk ile uyumlu olmalı kesinlikle desenli olmamalıdır. Desenli ya da baskılı çanta tercih etmek istiyorsanız kıyafetlerinizdeki baskıların veya desenlerin bütünlük sağlaması ya da aynı olması gerekmektedir. Bu şekilde parçalar kullanarak oluşturacağınız kombinleriniz ile hem şık görüneceksiniz hem de rahat olacaksınız. Kombin oluştururken tarzınıza göre renkler tercih etmenizde fayda var.

Tesettür tunik modelleri için tıklayınız.

 

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply