Toner dolum mürekkebi

 

OCP İnternetin yaygınlaşması ile birlikte nerdeyse tüm işimizi çevrimiçi halleder olduk. Eskiden ansiklopedi araştıran gençlik artık Google da araştırıp çıktısını alıp ödev hazırlıyor. Öğretmenler de ev ödevi verirken bu şekilde ister oldu artık ödevi. Her evde bilgisayar zaten var ama artık yazıcı da aynı oranda yaygın.

 

İhtiyaca göre yazıcı tercih ediliyor. Kimi renkli de olsun nasıl olursa olsun derken öteki bana en fazla sayıda çıktı veren en hızlı çıkartan yazıcı lazım diyor. Pek çok marka her türlü ihtiyaca göre model belirliyor. En bilmeleri HP, Canon, Epson, Samsun…

 

Yazıcıları yaygınlaşması tatbiki yazıcı sarf malzemelerini de yaygın bir pazar haline getirdi. Diyelim ki hp yaz içiniz var. Hp toner hp mürekkep gibi pek çok ürün de yazıcı kullanıcısı olarak zamanla ihtiyacınız olacak şeyler.

 

Aslında yazıcının bir kere kolaylığını görünce kimse idareten yazıcı almak istemiyor. İlk aldığın yazıcı idareten olduysa mutlaka ikinci kez ihtiyaçlarını belirleyip ve genelde lazer hızlı ve daha fazla kâğıt çıktısı verebilen ve tatbiki daha geç bozulan bir urun tercih ediyor insan. Bununla birlikte dolumu yapılabilen, yedek tonerine uygun fiyatla kolay ulaşılabilen tercihe göre muadil toneri bulunabilen modeller de seçim dâhilinde. Hp yazıcıya muadil toner muadil hp mürekkep bulamadıktan sonra almak da çok istemeyiz.

 

Bu durumda yazıcıların da eskiden bilgisayarın toplaması olduğu gibi parçaları zamanla değişebilir ve uzun ömürlü olanları tercih edilmekte.

 

Peki, en güvenilir yazıcı markası hangisi ve ben o markayı ne sebeple almalıyım?

Marka yazıcı genelde iş yerlerinde kullanılan daha uzun ömürlü hızlı cifti sağlayan bir marka. Tabi ki bu özellik hp de modelinden modeline değişiyor. Öte yan dan da hp yedek parçalarını daha doğrusu hp mürekkep hp toner gibi parçaları Google a yazıp kolayca seçeneklere ulaşabiliyorsunuz. Bütçenize ve tercihe göre muadil toner ya da orijinal toner sipariş edebiliyorsunuz. Orijinal toner makinenizin garanti kapsamından çıkmaması için de önemli.

 

Seçim kişiden kişiye elbette ki farklılık gösterir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Bitmeyen kartuş=bitmeyen tasarruf başlıklı makalemizde bitmeyen kartuş hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply