Toplum Psikolojisi

Merhabalar bugünkü yazımızda toplum psikolojisi ve toplum davranışlarını inceleyeceğiz. Son zamanlarda insanların davranışlarını incelediğimizde psikolojik davranışlarının bozulduğunu hemen galeyana geldiğini birbirine zıt düşen ve kutuplaşmış bir toplum olduğumuzu gözler önünde olduğu görülmektedir. Neden bu duruma geldik aslında bu konuyu irdelemek lazım aslında bu durumun böyle olmasında ülke yönetenlerin oldukça suçu vardır. Ayrıştırma, farklılaştırma, gelir adaletsizliği gibi unsurlara dikkat etmeden yapılan çalışmalar mutsuz ve psikolojisi bozuk bir toplum haline getirdi. Artık kendi benliğini yitirmiş üst ya da alt komşusunu tanımayan komşusunu görünce kafasını çeviren bir toplum haline geldiğimizi ne yazık ki bu yazımızda sizlere bahsediyorum. Modernliği yalnızlık sanan zihniyet git gide artmakta ve toplumsal olaylara ne yazık ki duyarsız kalmaktayız. Açıkçası psikolojisi bozulmuş bir toplum olarak geleceğe yönelik açıkçası bir umudum kalmadı diyebilirim. Eğlenceyi sadece dijital olarak algılayan olaylara kayıtsız kalan psikolojisi bozulmuş yeni nesiller gelmektedir. Hayatı sadece toz pembe görmeleri ve bilinçsiz yetişen yeni nesiller Türkiye’nin uçuruma sürüklenmesini daha da hızlandıracaktır.

Peki Bu Saatten Sonra Neler Yapmalı?

Bu saatten sonra yapılacak ilk iş psikolog gözetiminde toplumsal bilinçlendirme ve toplumsal olarak daha ileri gidecek bu çalışmaları desteklemek olacaktır. Modern ve çağdaş bir Türkiye için ilk gerekli olan unsur toplumun bilinçlenmesidir. Bu çalışmaları kim yapacak diye soracak olursanız benim tanıdığım çok iyi bir psikolog mevcut aslında kendisine www.kesifpsikoloji.com adresinde ulaşabilirsiniz 🙂

Bir önceki yazımız olan Ataşehir'deki Diş Poliklinikleri başlıklı makalemizde acil diş, ataşehir acil diş ve ataşehirdeki dişçiler hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply