Moda

 Trend Bayan Ayakkabılar

Son dönemlerin en çok satılan bayan ayakkabı modelleri yüksek topuklu ayakkabılardır. Yüksek topuk tarihte çok büyük çalkantılar yaşamıştır. Kimi dönemlerde yüksek topuk çok kötü karşılanmış ve bayanlar tarafından uzak kalınmıştır kimi dönemlerde ise bayanlar arasında en popüler ayakkabılar olmuşlardır. Yüksek topuklu ayakkabıların tercih edilmesindeki ana etken bayanların boyları ile alakalıdır. Ülkemiz gibi Asya ülkelerinde de bayan boy ortalaması oldukça kısadır.

Hal böyle olunca da bayanlar çocuksu görünümlerinden bir türlü kurtulamamaktadırlar. Erkek boyları hemen hemen her ülkede belirli bir standartta iken bayanların boylarında ülkeler arasında çok büyük farklılıklar bulunmaktadır. Kuzey Avrupa diye tabir ettiğimiz Hollanda Norveç İsveç gibi ülkelerde bayanların boy ortalamaları erkekler ile hemen hemen aynı iken ülkemizde ve daha güneylerde bayanların boy ortalaması erkeklerin çok altındadır.

İnsanlar yalnız iken boy pek sorun teşkil etmese de çiftler bir araya gelince ortaya çok uyumsuz görüntüler çıkabilmektedir. Zaten bayanlar da bunun farkındadırlar ve onlar da boylarını eşleri ile denkleştirmek için çözüm yolları aramaktadırlar. Pek tabiki en etkili çözüm yolu topuklu ayakkabılardır. Öyle ki yirmi santime kadar da topuklu ayakkabı bulmak mümkündür. Yani erkeğin boyu 1.80 bayanın boyu 1.60 olsa bile topuklu ayakkabı sayesinde çok uyumlu görünebilirler.

Ayakkabılar oldukça fazla çeşide ayrılmaktadır. Her mevsim için ayrı ayrı ayakkabılar giyilir. Örneğin yaz aylarında bayanlar genellikle sandalet babet veya terlik giymeyi tercih ederlerken kış aylarında dizlere kadar uzanan botları giymektedirler. Bu botları giyenlerin sayısı azımsanacak kadar az değildir. Kış aylarında sokakta dolaşmaya kalkışırsanız karşınıza çıkacak her üç bayandan en az ikisinde bu uzun botları göreceksiniz.

Eşlerine veya sevdiklerine bayan ayakkabı hediye etmek isteyenler öncelikli olarak alacakları ayakkabının ne tür bir ayakkabı olması gerektiğini kafalarında belirlemeleri gerekir. Bu sayede istediğiniz ayakkabıya benzer ayakkabıları gördüğünüz takdirde başka aramaya gerek kalmadan o ayakkabıyı satın alabilirsiniz. Şık ve zarif bir ayakkabı tercihinde bulunan bayanlar özel gecelerde her zaman ilgi odağı olurlar. Zaten bir bayanın belki de en mutlu olduğu an tüm gözlerin ona çevrildiği andır.

 

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın