Moda

Twill ve Sura İpek Arasındaki Farklar

Şık kombinler yaparak bakışları üzerine çeken tesettürlü bayanların tercihi yeni sezonda da ipek modellerden yana olmaktadır. Tesettür markaları şık ipek modelleri tasarlarken bayanların rahat şekilde kullanmasına da önem vermektedir. Modern yapısı ile dikkat çeken eşarplar da ipek yapı da rahatlıkla kullanılmaktadır. Levidor marka eşarp ürünleri son yıllarda herkesin gözdesi olmuş durumdadır. Günlük sokak modasının yanı sıra özel gece davetlerinde de ipek eşarp modelleri rahatlıkla tercih edilmektedir.

 

Rağbet Gören Modeller

 

Eşarplar tesettür bayan giyiminde vazgeçilmezler arasında olup şık görünümleri ile de dikkatleri çekmek isteyen bayanların aksesuar olarak da kullandıkları ürünlerdir. İpek eşarplar fular olarak da kullanılabilmektedir. Levidor geniş ürün yelpazesi ile herkese hitap etmektedir. Özellikle tesettüre yeni giren bayanların rahat şekilde bağladıkları, kayma yapmayan twill ipek eşarplar son moda detay çizgilerden oluşmaktadır. Hem sura hem de twill ipek aynı ham maddeden üretilmektedir.

 

Çeşidine Göre İpek Modelleri

 

Bir eşarp %100 ipek olduğunda ya twill ya da sura ipek olarak karşımıza çıkmaktadır. Her iki çeşit ürün de içerisinde sadece ipek malzeme bulundurmaktadır. Sura ipek halk arasında sadece ipek olarak adlandırılmaktadır. Şık Levidor eşarp modellerinde soft renklerin yanı sıra canlı modeller de yer almaktadır. Kaygan yapıda, yumuşak ve parlak dokusu bulunmaktadır. Bu sebeple daha narin olup şekil alması da daha çok çaba gerektirmektedir. Twill ipekse daha kalıplı, sert, hacimli görünmektedir. Twill eşarplara daha kolay şekilde şekil verilmektedir.

 

Rengarenk Eşarpların Kullanımı

 

Görünüş olarak da mat görünen twill ipek eşarplar daha şık görünmektedir. Tesettür giyim markaları arasında twill ve sura dokusu da değişebilmektedir. Bazı markaların twill eşarbı daha kalın iken bazı markaların daha kalıplı şekilde durmaktadır. Kaliteyi şıklıkla buluşturan Levidor eşarp markası geniş ürün yelpazesi ile de herkese hitap ediyor. En iyi tarz ise zaman içerisinde kullanıcılar tarafından rahatlıkla belirlenmektedir. Sura ipek modellerinde ise desenler, renkler, canlılık, parlaklık daha belirgin hale gelmektedir. Orta yaş grubunda sura ipek genellikle tercih edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın