Uzun Abiye Modelleri Nasıl Tercih Edilmeli ?

Haftalar öncesinde başlayan araştırmalar, bazen abiye seçmek için yetmeyebiliyor. Her bayan abiye seçerken çok zaman harcar ve istediğini buluna kadar da araştırır. Bu noktada işi kolaylaştıracak detay, ne istediğini bilmektir. Bu sezon uzun abiye modelleri oldukça dikkat çekiyor. Farklı detaylarla ve seçeneklerle sunulan uzun abiye modellerini tercih ederken, bazı hususları da unutmamak gerekir.

 

Uzun Abiye Giymenin Püf Noktaları

 

Uzun abiye giymek için önce bayanlar kendi beden yapılarını bilmelidir. Özellikle uzun boylu bayanlara uzun abiye modelleri çok yakışıyor. Abiye elbiseler en ince ayrıntısına kadar farklı detaylarla bütünleşmektedir. Dolayısı ile her bedene ve tarza uygun seçenekler var. Öncelikle bayanlar kendi bedenlerini iyi tanımalı. Saten bir abiye elbise giyerken, mutlaka iz belli etmeyen korseler de tercih edilmelidir. Nervür detaylı uzun abiye modeli hem çok şık hem de çok zarif. Üst tarafı siyah, alt etek kısmı ise farklı renklerin seçenekler arasında olduğu elbiseler özel günlerde rahatlıkla kullanılabilir. Eğer abiye modelinin üst tarafından çok fazla detay bulunuyorsa, saçların topuz yapılması ideal olacaktır.

 

Uzun Abiye Seçeneklerinde Neler Var?

 

Yeni sezonda uzun abiye modelleri bayanlara hitap edebilecek çok özel detaylarla bütünleşmiştir. Ön tarafında yer alan boncuklar ve şifon kuyruğu ile dikkat çeken abiye modeli düğün ve nişan gibi büyük organizasyonlar için mükemmel bir seçim olacaktır. Büstiyerli ikili takım olarak tasarlanan abiye çok zarif detaylar sayesinde gösterişli bir görselliğe ulaşmıştır. Uzun balık model abiye modeli her sezon olduğu gibi, bugünlerde öne çıkan seçenekler arasındadır.

 

Tesettürlü bayanlar için tasarlanan uzun abiye modellerinde daha çok dantel ve işleme detayları görülüyor. Ne kadar sade detaylar öne çıksa da, elbiselerin tasarımı gereği, her model sade ama son derece şıktır. Uzun elbiselerde kullanılan detaylar büyük rol oynasa da, kabul edelim ki abiye rengi de önemlidir. Yeni sezon için indigo, krem, bordo gibi renkler sıkça kullanılmıştır. Bir diğer önemli detay ise uzun abiye fiyatlarıdır. Genelde abiyelerin pahalı olduğuna dair bilinen bazı yanlışlar var. En azından doğru adresten alışveriş yapıldığı takdirde, 89 ile 630 TL arasında bir fiyat ödemeniz yeterli olacak. Özellikle abiye modelleri için bu fiyatlar çok uygundur.

Kaynak: buyadabu

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply