Vichy Marka ve Ürünleri İncelemesi

Vichy, Fransız markası olarak, adını Fransa’nın Vichy kentinden almaktadır. Marka olarak tüm dünyada adını tedavi edici dermokozmetik markası olarak bilinmektedir.

Vichy ürünleri genellikle sorunlu cilt, saç, vücut ve yüz bölgelerinde sorun giderici ve önleyici olarak tüketiciye sunulmaktadır. Vichy kentinde bulunan termal sular ile üretilen ürünleri kaliteli ve kendini kanıtlamış durumdadır. Hatta mineral bakımından zengin termal sularından cilt bakım ürünleri büyük ilgi görmüştür.

Vichy Aqualia Thermal 50 ml ürün incelemesi yaptığımızda;

Bayanlar için karma cilde sahip olan herkesin kullanabileceği bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Nemini kaybetmiş kuru ciltler için uzun süreli nemlendirme özelliği, cildi güçlendirme ve sağlıklı görünmesini sağlıyor.

Vichy ürünlerini rakipleri ile karşılaştıracak olursak kalite ve etki bakımından bir adım öne çıkıyor. Dermokozmetik ürünleri arasında yer alan tüm ürünler, özel olarak cilt sorunlarına veya meydana gelebilecek olumsuz etkileri önlüyor.

Fransa’da kozmetikçi Georges Guerin tarafından 1931 yılında Vichy kentine gitmiştir. Burada elinde bulunan bir yaranın iyileşmesi için Dr. Hallen Vichy suyunu tavsiye etmiştir ve elindeki yaranın şaşırtıcı bir şekilde iyileştiğini görmüştür. O zamandan bu güne geliştirilen ürünler, içeriğinde bu şifalı suyun 17 farklı minerali, 13 Oligo elementi zenginliği ile ürünler üretilmktdir.

Ürün yelpazesi çok geniş olan markanın dünya çapında dermokozmetik alanında tüketicilerine hizmet vermektedir.

Vichy ürün kategorilerinde;

  • Güneş ürünleri
  • Temizleyici ürünler
  • Saç bakım ürünleri
  • Genel bakım ürünleri
  • Vücut bakım ürünleri
  • Yaşlanmaya karşı ürünller
  • Yüz bakım ürünleri

En fazla tercih edilen ürün kategorisinde ise Cilt Bakım Ürünleri yer alıyor. Cilt bakımında kendi içinde bir çok ürün bulunan Vichy, göz ve çevresi için Aqualia Thermal Awakening Eye Balm nemlendirici krem, Menopoz dönemi için Vichy Neovadiol GF Contours Menopoz göz ve dudak çevresi nemlendirici ve rahatlatıcı krem, Eye Contour Idealizer Care dermokozmetik bakım kremlerinden sadece bir kaç tanesidir.

Güneş koruma kategorisinde Vichy’nin yine çok başarılı ürünleri bulunuyor. Aynı şekilde kadınlar için üretilmiş mükemmel bir ürün olan Vichy Aminexil Pro 3 etkili. İlleri seviye saç dökülmesi yaşayan bayanlar için geliştirilmiştir. 10 yıllık bir çalışmanın ürünü olan Aminexil Pro saç kökleri etrafında elastikiyet ve esnekliği arttırarak folikül çevresindeki kolajenin sertleşmesini önlüyor.

Vichy Ürünlerini inceleyin

Bir önceki yazımız olan Dövmemi sildirmek için bir hikayem var başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply