Yazın Giyilecek Gömlekler

Yazın gömlek giymek oldukça sıkıcı olabilir. Özellikle sıcak günlerde gömlek giymek zaten kapalı olan boynun daha çok yanmasına sebep olabilir. Bu sebeple gömek tercihi yaparken yazın daha hafif kumaşlardan tercih yapmanız gerekiyor. Özellikle kaın ve saten kumaşlar yerine serin tutacak ince ve geniş gömlekleri tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. yaz aylarında tesettür gömlek kombini yaparken zorlanmamak için daha yumuşak kuşalar seçilmelidir. Sıcaktan koruyacak olan gömlekler yarıca daha rahat hareket edebilme imkanı da verir size. Bu sebeple yaz ayların hem gömlek tercihinde hem de kıyafet tercihinde oldukça dikkatli olunmalıdır.

İnce Gömlekler Giyin

Yaz aylarında daha ince kumaşlar tercih edilmeli. Ancak çalışan bir bayansanız bazen gömlek giymeniz kaçınılmaz olabilir. Bu durumda teninizi belli etmeyen ancak ince yapıda olan kumaştan gömlekleri tercih edebilirsiniz. Yine yaz aylarında gömleği tek olarak kullanmanızda fayda var. özellikle elbise altına veya bir feracenin altına giymemelisiniz. Bu şekilde sıcaktan korunmanız daha kolay olur. Diğer yandan gömlek tercihi yaparken daha bol olanları seçerseniz hem rahat olmanıza yardım eder hem de yazın sıcağından korunmanıza yardım eder. Tesettür gömlek seçerken yaz aylarında bu özelliklere göre bir seçim yapamanız uygun olacaktır.

Yazın Renk Seçimi

Yaz aylarında dilediğiniz renkten gömleği rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dileğiniz modelin istediğiniz rengini kullanıp uygun bir eşarpla kombin yaptığınız zaman çok daha şık görüneceksiniz. Bu sebeple gömlek ve etek kombinlerinizin yanında eşarplarınızı da seçerken dikkali olmalısınız. tesettür gömlek seçimi konusunda yaz aylarında daha şanslı olduğunuzu söylemek mümkün. Çünkü bu aylarda hem renk olarak hem de desen olarak daha çok sayıda tercih hakkınız bulunuyor.

Gömlek Seçerken

Gömlek seçiminde eğer gömleğin üzerine bir şey almayacaksanız daha geniş ve bol gömlekleri tercih etmelisiniz. Aksi halde tesettür giyimine aykırı bir durum olabilir. Çünkü tesettür giyimde vücut hatlarının belli olmaması gerekir. sizde gömlek seçerken bol ve geniş bedenler tercih edebilir veya tunik gömlekleri seçebilirsiniz. Bu şekilde üstünüze bir şey almanıza gerek kalmaz.

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply