Koltuk Takımları

Yeni Sezon Klasik Koltuk Takım Modelleri

Klasik koltuk takımı, her yıl odluğu gibi yeni sezonda da ağır ve şık tasarımları ile salonlardaki yerini almaya başladı. Her yıl farklı modellerin trend haline geldiği klasik koltuk takımlarında yapı gereği yine avangard modeller ön planda yer almaktadır. Avangard model olarak geniş yapıda, genel olarak 3’lü, 2’li ve tekli koltuk halinde takım oluşturan, kadife ve parlak kumaş detaylarının sıklıkla kullanıldığı, varak modellerinden oluşmaktadır. Klasik koltuk takımları özellikle renk detaylarına göre varak modelleri ile ön planda yer almaktadır. Varak detayı genel olarak altın varak şeklinde kullanılmasının yanı sıra yeni sezon ürünlerinde varak detaylarının da oldukça renklendiği görülebilmektedir.

 

 Yeni Sezonda Klasik Koltuk Takımı Renkleri Nelerdir?

 

           Klasik koltuk takımı modelleri diğer koltuk modellerine göre en az değişikliğe uğrayan mobilyalardan biridir. Özellikle şekil bakımından klasik dokunun korunması adına fazla bir değişiklik söz konusu olmamaktadır. Bu nedenle, yeni sezon ürünler genel olarak renk ve desen detaylarındaki değişiklikler ile kendisini göstermektedir. Yeni sezon klasik koltuk takımı modelleri renk skalasını oldukça geniş tutarak, model çeşitlerini artırmıştır. Koyu tonların oldukça hakim olduğu yeni sezon ürünlerde renkler daha çok klasik modele uygun tonlardan oluşmaktadır. Haki yeşilleri, açık ve koyu kahverengi, siyah, bej, gri ve mürdüm renkleri bu yılın gözde modelleri arasındadır. Özellikle, detaylarda kullanılan asimetrik desenler yeni sezon ile birlikte klasik havanın biraz daha yumuşatılmasını sağlamıştır.

 

 Klasik Koltuk Takımı ile Perde Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

 

Klasik koltuk takımları genel olarak varaklı ve avangard modellerden oluştuğu için fazla bir dekorasyon ürününe ihtiyaç duymamaktadır. Kendi başlarını salonların ihtişamını ortaya koyan klasik koltuk takımları için uygun dekorasyon perdeler ile sağlanabilmektedir. Klasik bir koltuk takımı tercih edilmişse yine klasik modellerde bir perde tercih edilmelidir. Özellikle güneşlik, tül ve fon perdeden oluşan dekorasyon ürünlerinin koltuk takımı modeli ile uyum sağlaması oldukça önemlidir. Koltuk takımı ile perde birbirine yakı tonlar olabileceği gibi birbirini tamamlayan tonlarda da kullanılabilir. Özellikle, perde seçiminde varak rengi dekorasyon açısından önemlidir. Altın varaklı modellerde koltuk tercih edilmişse perdeler de altın renkleri detayına sahip olması dekorasyon ve uyum açısından oldukça hoş bir görüntü sağlayacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Koltuk Takımı Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmelidir? başlıklı makalemizde klasik koltuk takımı, koltuk takımı ve koltuk temizliği hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın